Замечание: Undefined index: type в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 45)Замечание: Undefined index: type в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 298)Замечание: Undefined index: type в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 309)Замечание: Undefined index: view в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 325)Замечание: Undefined index: view в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 432)

Members’ Meeting – England: London

Музеология/музееведение

01.12.2022 16:00
01.12.2022 19:00

Страна: Великобритания

Our Members’ Meetings are open to all individual members, commercial members and anyone who works for an organisation that is an institutional member.

Online Members’ Meetings include:

• Talks from our president Gillian Findlay and director Sharon Heal
  • Details of our policy and advocacy work, including our Museums Change Lives campaign
  • An interactive session on a key issue, such as decolonising museums
  • Information on the funding we offer, including the Esmée Fairbairn Collections Fund, which has awarded more than £10m to museums across the UK
  • A session on how we can support your professional development with initiatives such as the Associateship of the Museums Association
  • A discussion of the issues affecting museums and galleries in your area
  • The chance to network with MA staff and other members in your area

Источник https://www.museumsassociation.org/events/members-meeting-england-london/