Замечание: Undefined index: type в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 45)Замечание: Undefined index: type в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 298)Замечание: Undefined index: type в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 309)Замечание: Undefined index: view в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 325)Замечание: Undefined index: view в файле /home/ideas4m/domains/ideasformuseums.com/public_html/hostcmsfiles/lib/lib_214/lib_214.php (строка 432)

Members Together: Scotland

02.03.2023 12:00
02.03.2023 16:00

Страна: Шотландия

Our new events, free exclusively for members, offer a range of content in a variety of formats. We are now launching Members Together events in each nation, which you can attend either in person or online, and shorter webinars – Museum Conversations.

Getting our members together for interactive, lively discussions, key information and feedback, is core to our membership offer and one of the many ways we highlight and celebrate our diverse membership. It ensures your voice is heard, and that the MA reflects your work in our policy campaigns.

Join us in Glasgow (venue TBC) or online for this hybrid event that is open to all individual members, commercial members and anyone who works for an organisation that is an institutional member.

Our Members Together event offers:

• Inspiring keynote speakers
  • Debates on the key issues facing the sector
  • Discussions on MA campaigns and policies
  • The latest news on the funding we provide and our workforce offer
  • Showcases of inspiring museum projects

For those attending in person there is also the chance to network and tour the venue at the end of the event.

A full programme will be available in due course.

Источник https://www.museumsassociation.org/events/members-together-scotland/