Museum Connections Paris

18.05.2021 00:00
19.05.2021 23:00

Страна: Франция

Animator of the international community, Museum Connections brings together the sector’s professionals in Paris every year.

International trade fair, focussing on the business and sustainable challenges of museums, cultural and touristic venues, Museum Connections highlights trends and innovations to imagine the new visitors’ experiences.

See you in May for an augmented edition of Museum Connections

2 days of physical edition in Paris, Porte de Versailles exhibition center

+

1 day of digital event as an opportunity to organise online appointments with guest who were not able to travel to the physical event