CREATIVITY & WELLBEING WEEK 2021

17.05.2021 00:00
23.05.2021 23:00

Страна: Великобритания

London Arts and Health and the Culture, Health & Wellbeing Alliance will be partnering for the third year to host Creativity & Wellbeing Week 2021.

The week is once again coinciding with Mental Health Awareness Week and it will also be part of a season of culture, health and wellbeing activity that takes in the national (22-23 April) and international (21-23 June) conferences. We are planning to focus on three categories of events: online/digital; remote (eg. post/phone) and face-to-face.